​​​​​​​Strona Główna

Kontakt

Oprawa zeszytowa

Oprawa Wire-O

Sztancowanie

Falcowanie

Laminowanie

Kaszerowanie

Pakowanie w folie

Klejenie notesów

Przepychanie

Segregatory

Wiercenie

Nitowanie / śruby

Obróbka narożników

Listwowanie

Prace nietypowe

Hotstamping

Dostawca usług introligatorskich

Sztancowanie

 

 

Sztancowanie wykonujemy w nakładach od 1 sztuki do skali przemysłowej czyli w nakładach wielomilionowych. Mamy duże doświadczenie w sztancowaniu, dlatego zawsze nasze usługi są najwyższej jakości. Podejmujemy się wszelkich nietypowych jak i trudnych prac, a pozwala nam na to szeroki park maszynowy. 

 

Sztancowanie to inaczej mówiąc wycinanie. Proces ten polega na wykrawaniu dowolnych, najbardziej finezyjnych i skomplikowanych kształtów z materiałów miękkich takich jak papier, karton, tektura, tworzywa sztuczne.

 

Sam proces sztancowania odbywa się za pomocą wykrojnika. Wykrojnik jest to płyta wykonana ze sklejki brzozowej w której wycinane są przy pomocy lasera szczeliny. W wypalone laserem szczeliny osadzane są noże wykrawające, bigujące, perforujące lub otwornice. Dzięki takiej różnorodności dostępnych narzędzi podczas jednego procesu sztancowania możemy wykonać większość operacji technologicznych.

 

Procesowi sztancowania możemy poddać następujące materiały:

- papiery, w tym papiery powlekane - sztancowanie wykorzystywane jest do produkcji ulotek o skomplikowanych kształtach, zawieszek na klamkę, kopert, toreb papierowych, itp.

- folie samoprzylepne, papiery samoprzylepne - sztancowanie wykorzystywane jest do produkcji etykiet, nalepek

- kartony - sztancowanie wykorzystywane jest do produkcji teczek ofertowych, opakowań jednostkowych, metek, kopert na CD-DVD, display, standów, itp.

- tektura falista, mikrofala - sztancowanie wykorzystywane jest do produkcji opakowań zbiorczych, pudełek z mikrofali, itp.

- produkty kaszerowane - sztancowanie wykorzystywane jest do produkcji teczek firmowych, opakowań, display, standów. Sztancujemy zarówno materiały kaszerowane do mikrofali, tektury falistej nawet wielowarstwowej

- inne materiały miękkie z tworzyw sztucznych jak dla przykładu - Priplak

 

Minimalna odległość pomiędzy bigami  to 3 mm, następnie 3.5, 4 i 5 mm. 

 

Park maszynowy

1. pełnoformatowy /B1. automat do sztancowania 

2. sztanctygiel w formacie ~B1

3. sztanctygiel w formacie A3

4. stopcylinder w formacie B2